Kalkulator lokat

%
%

Kalkulator oszczędności

%
%

Kalkulator inflacji

%

Obliczanie zysków z lokat

Sprawdź jaki zysk da wybrana przez Ciebie lokata. Zobacz czy uzyskane odsetki spełnią Twoje oczekiwania.

Kalkulator lokat bankowych pozwala na obliczanie zysków z lokat z uwzględnieniem: oprocentowania nominalnego, czasu trwania inwestycji, kapitalizacji odsetek oraz podatku dochodowego. Słowem - dostarcza Ci wszystkich niezbędnych informacji o jej opłacalności.

Obliczanie efektywnego oprocentowania

Oprocentowanie efektywne w przeciwieństwie do nominalnego uwzględnia kapitalizację odsetek. Kapitalizacja sprawia, że wraz z każdym kolejnym okresem odsetki naliczane są od wyższej kwoty.

Oprocentowanie efektywne daje więc dokładniejsze informacje o korzyściach wynikających z inwestycji, a tym samym jest dużo lepszym parametrem porównawczym.

Obliczanie podatku

Kalkulator lokaty uwzględnia podatek dochodowy od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki), dzięki czemu dowiesz się jakie odsetki faktycznie dostaniesz z lokaty.

Podatek obliczany jest zgodnie z zasadami nowej ordynacji podatkowej z 2012 roku. Dotyczy więc wszystkich nowo zawieranych lokat.

Uwzględnianie inflacji

Inflacja to największy wróg inwestorów. Systematycznie malejąca wartość pieniądza przekłada się na straty bądź zmniejszenie zysków z inwestycji.

Ten kalkulator lokatowy powie Ci ile wyniesie realny zysk z lokaty uwzględniając stratę wywołana inflacją. Jest to nieoceniona pomoc bowiem jak możesz się przekonać wykonując kilka symulacji – nie każda lokata ochroni Twoje oszczędności przed inflacją.

Porady jak zwiększyć zysk

To nie wszystko. Z symulacji dowiesz się także jak możesz zwiększyć zysk z analizowanej inwestycji.

Oblicz lokatę i zobacz czy nie da się znaleźć nic lepszego. Optymalizator lokat podpowie Ci ile zyskasz inwestując większą kwotę, inwestując dłużej bądź znajdując wyżej oprocentowaną ofetę.

Pomoże Ci to podjąć decyzję o sposobach optymalizacji Twoich przyszłych zysków.

© Inwestuje.info 2010-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu oraz polityki prywatności.
Wczywywanie... 17